Повернутися до звичайного режиму

Пам’ятка батькам щодо запобігання захворювання на ГКІ

Літо – найкраща пора року: сонячні, теплі дні, свіжі овочі та фрукти, канікули та відпустки, відпочинок на морі чи на природі. Однак саме в цю пору відбувається значне зростання захворюваності на кишкові інфекції.
Кишкові інфекції— це група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з такими клінічними проявами, як підвищення температури тіла, пронос, блювання. Ці захворювання виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування. Наявність збудників, їх розмноження в продуктах харчування не впливає на смакові якості харчів. Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювання триває від кількох годин до 2—3 діб.
Часто захворювання на кишкові інфекції стає наслідком вживання продуктів харчування, придбаних на стихійних ринках, у місцях несанкціонованої торгівлі, при вживанні продуктів, що пройшли недостатню термічну обробку. Більшість спалахів виникає внаслідок недотримання санітарно-гігієнічних вимог, залучення носіїв кишкових інфекцій до приготування страв. А ще, це період відзначення масових урочистостей, мандрівок та подорожей, активного відпочинку на природі та біля річки. Збудниками кишкових інфекцій можуть бути різноманітні віруси, бактерії та їх токсини.

Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій:

1.

2. Дотримання особистої гігієни, ретельне миття рук милом перед їжею і після відвідин громадських транспортів, туалетів (адже після миття рук кількість мікроорганізмів в значній мірі зменшується).

3. Не вживайте для пиття воду з відкритих джерел або яка продається на розлив. Кип'ятіть воду!

4. Перед вживанням свіжих овочів слід їх ретельно мити і обдавати окропом.

5. Для вживання вибирайте продукти, піддані термічній обробці, ретельно прожарюйте (проварюйте) продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і морські продукти. Не зберігайте їжу довго, навіть у холодильнику.

6. Не залишайте приготовлену їжу при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години. При покупці м`ясних і молочних продуктів віддавайте перевагу заводській упаковці, обов’язково переконайтесь в терміні придатності;

7. Не допускайте контакту між сирими і готовими харчовими продуктами.

8. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води, для миття посуду і рук використовуйте бутильовану воду;

9. Купайтеся тільки у встановлених для цих цілей місцях. При купанні у водоймах і басейнах не слід допускати попадання води в рот.

Виконання цих нескладних порад допоможе уникнути захворювання гострої кишкової інфекції і зберегти Ваше здоров'я та здоров'я Ваших близьких!
Але, якщо раптом у Вас виникли симптоми гострої кишкової інфекції (ГКІ) необхідно негайно звернутися за медичною допомогою!

Будьте завжди здорові!


Обережно, грип!

Пам'ятка для батьків

Що повинні виконувати батьки, щоб попередити зараження грипом дітей:

- особистим прикладом виховувати у дітей дотримання правил особистої гігієни та ретельно їх виконувати;

- обмежувати перебування дітей у місцях масового скупчення людей;

- носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, міняти її кожні 4 години;

- мити руки з милом протягом 20 секунд;

- споживати харчові продукти з високим вмістом вітамінів, або вітамінні та інші препарати, що підвищують захисні сили організму;

- якщо немає алергічних проявів, давати мед та інші продукти бджільництва, цибулю, часник, чорну редьку, хрін, трав'яні чаї;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку відразу ж після використання потрібно викидати;

- змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю або олійним настоєм часнику з цибулею.

Які ознаки захворювання у дитини повинні примусити батьків негайно звернутися за медичною допомогою:

- скарги на сильний головний біль;

- прискорене або ускладнене дихання;

- синюшність навколо рота, інших шкірних покровів;

- поява на тілі крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі;

- висока температура тіла;

- відмова від пиття;

- важко розбудити дитину, відсутня її реакція на звернення;

- надмірне збудження або поява судом;

- поява блювання, часті рідкі випорожнення;

- відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип:

- залишити вдома;

- покласти в ліжко і негайно викликати лікаря;

- розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою;

- виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;

- одягнути двошарову марлеву пов'язку або разову маску;

- мити руки з милом після кожного контакту з хворою дитиною;

- провітрювати приміщення декілька разів на добу;

- робити вологе прибирання приміщень оселі з використанням дезінфікуючих засобів;

- давати хворій дитині пити багато рідини до приходу лікаря (сік, негазована вода, морс, компот тощо).



Як лікувати весняну алергію у дітей

Спадкове захворювання, яке не любить цвітіння

Поліноз — це алергічне захворювання слизової оболонки очей, носа, дихальних шляхів, викликане пилком рослин, один із проявів алергічних захворювань людини.За звичаєм проявляється у дітей, які мають обтяжену спадковість (алергія у батьків або родичів). Алергеном служить пилок деяких дерев та квітів — берези, клена, дуба, ліщини, сосни, амброзії, полину, а також майже всіх кольорів, особливо дуже ароматних.

Всі ці рослини виділяють багато пилку під час цвітіння, а тому можуть спричиняти загострення алергічних хвороб. Рослини-алергени об'єднують в три групи: дерева, злаку, бур'яни. Дерева цвітуть переважно навесні, злаку і квіти — влітку, бур'яни — до глибокої осені. Відповідно існують три хвилі полінозу — весняна, літня і осіння.

Найчастіше поліноз проявляється рінопочкіівальнім синдромом, дещо рідше — астматичним бронхітом і бронхіальною астмою. Для рінопочкіівального синдрому характерні свербіж і почервоніння повік, відчуття піску в очах, надмірна чутливість до світла, сльозотеча.

Одним з постійних симптомів полінозу є також часте чхання, яке супроводжується утрудненим носовим диханням і густими водянистими або водянисто-слизовими виділеннями з носа. На шкірі можуть з'явитися висипання на зразок кропив'янки або дерматиту.

Чому з'являється поліноз?

Пилок рослин здатна проникати через слизову оболонку. У носовому секреті здорової людини містяться особливі білки, які гальмують це проникнення. А у людини з алергійно обтяженою спадковістю такого захисту немає або він ослаблений. Практика свідчить, що переважно у дітей раннього віку, до 3 років, у дітей з алергійно обтяженою спадковістю можна спостерігати харчову алергію. А полінози з'являються у дітей трохи старшого віку.

На мою думку, це пов'язано як з особливостями імунної системи малюка, так і з деякими нюансами його виховання. До 3 років дитина переважно росте в домашніх умовах, а на прогулянку її виводять недалеко від будинку. Коли ж малюк дещо підростає, батьки намагаються частіше вивозити його на свіже повітря: до саду, лісі або просто в полі.

Ось тут все і починається. Ще кілька годин тому абсолютно здоровий і веселий малюк раптом починає чхати, безперервно покашлювати, у нього з'являються нежить та інші прояви полінозу. Таким чином організм дитини реагує на пилок рослин, які починають цвісти приблизно в середині квітня.

За звичаєм дитина реагує на ті самі алергени, до яких є алергія у батьків. Але поліноз, як і деякі інші алергічні захворювання, діти можуть просто "перерости". У разі правильного поводження алергія може безслідно зникнути відразу після становлення імунної системи дитини — приблизно у віці після 13 років. Отже іноді трапляється, що батьки, свого часу позбувшись полінозу, забули, який саме алерген вони не переносили. У таких випадках потрібно якнайшвидше встановити, що саме шкодить їх дитині, і починати діяти.

Відсторонити алерген — сами дієвий спосіб позбутися полінозу

За звичаєм спочатку у дитини з'являється алергія лише на один алерген — моноалергія (наприклад, на пилок берези). Якщо своєчасно не вжити певних заходів, з'являється реакція на інші алергени, а з часом може з'явитися і полівалентна алергія — коли до полінозу приєднується алергія на інші чинники: харчова (на деякі продукти харчування), побутова (на домашній пил), епідермальні (на шерсть тварин). Тому надзвичайно важливо запобігти перетворенню полінозу на поливалентную алергію. Для цього потрібно вчасно виявити і усунути алерген, який служить причиною алергічні проявів.

- У період цвітіння дерев і квітів, уникати перебування з дітьми в садах, полях, лісах і нирки Якщо дитина страждає від алергії, яка служить причиною пилку сосни, не треба водити її до соснового лісу.

- Батьки повинні знати, коли саме починає цвісти те дерево або квітку, на які в дитини алергія.

- Якщо поблизу вашого будинку росте дуже багато рослин, на які в дитини алергія, доцільно на деякий час змінити місце проживання.

- Якщо виїхати немає можливості, то вікна житла тримати завжди зачиненими, кілька разів на день робити вологе прибирання приміщення.

Прийти з вулиці, обов'язково прийняти душ і переодягнутися. Також на період цвітіння очі дитини варто захистити щільними, спеціально пристосованими окулярами.

- Особливо уважними треба бути до дітей, які живуть у сільській місцевості. Дехто з дітей має алергію не тільки на пилок дерев чи квітів, а також на сіно, яке часто зберігають у дворі. Батьки повинні знати, що сушити і зберігати сіно треба якнайдалі від місця, де спить дитина. Ні в якому разі не можна залучати дитину до робіт під час скошування і збирання сіна.

- Пам'ятайте, що забруднення атмосфери вихлопними газами, викидами промислових підприємств, тютюновим димом сприяє ушкодженню судин і слизової оболонки дихальних шляхів, яка знижує її захисні властивості.

- Якщо цього року батьки потурбувалися, щоб дитина не контактувала з певним алергеном, то наступного року можна сподіватися, що алергічна реакція у неї не з'явиться.

- Також важливо, щоб дитина, яка страждає від полінозу, навіть якщо вона його "переросла", правильно обрала професію. Слід, щоб це були професії, не пов'язані з безпосереднім контактом з природою (садовод, агроном тощо), які сприятимуть розвитку алергічних захворювань.

Якщо "сховатися" від алергенів неможливо

Якщо повністю ізолювати дитину від контакту з пилком рослин неможливо, треба давати їй медичні препарати. Сьогодні існують сучасні антигістамінні засоби, спеціально призначені для дітей, Кларитин, Лоратадин.

Препарати потрібно приймати один раз на день, починаючи за 2-3 тижні до початку цвітіння рослин і протягом усього періоду цвітіння (тобто ще 2-3 тижні). Таким чином можна забезпечити нормальний стан дитини в даний час і уникнути неприємних проявів захворювання.

Особливо треба приділити увагу тим дітям, які вже мають певні алергічні захворювання, — бронхіальну астму, алергічний бронхіт. У таких випадках треба бути особливо обережними і завчасно застосовувати базисну терапію, яка включає цілий комплекс медикаментів, напередодні цвітіння, а також приймати призначені лікарем препарати протягом усього періоду цвітіння.


Весняний авітаміноз у дітей - як попередити?

Сонячні промені зігрівають повітря вже зовсім по-весняному. Здавалося б - живи і радій! Але якраз у такий період ми можемо спостерігати, що дитині вранці голову від подушки відірвати стає все важче і важче, та й після школи дитину хилить на сон. Знайома картина? Причиною може бути банальний весняний авітаміноз, адже це явище серед дітей - явище не менш поширене, ніж у дорослих.

На цю проблему варто звернути увагу, адже дитячий організм інтенсивно росте,й , отже, і вітаміни йому потрібні постійно. А нестача вітамінів, мінералів і мікроелементів негативно позначається на розвитку дитини і на роботі всіх органів і систем його організму.

Лікарі радять батькам бити тривогу, якщо у дитини спостерігається:

1. Підвищена стомлюваність. Уважні батьки обов'язково помітять, що дитина стала швидко втомлюватися, весь час намагається прилягти. У дітей старшого віку можуть початися проблеми з успішністю в школі, спостерігатись зниження уваги, погіршення пам'яті.

2. Порушення сну. Авітаміноз може виявлятись порушеннями сну. У одних дітей може спостерігатися підвищена сонливість, у інших - безсоння.

3. Проблеми з яснами. Ще однією вірогідною ознакою авітамінозу найчастіше стають кровоточивість ясен. У цьому випадку батьки повинні якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

4. Простудні захворювання. Якщо дитина починає часто хворіти простудними захворюваннями, батьки також повинні задуматися про можливість авітамінозу.

5. Деякі інші захворювання. Якщо в організмі дитини не вистачає вітамінів групи В, можливий розвиток захворювань серцево-судинної системи, підшлункової залози, нервової системи, кон'юнктивіту. І точно встановити причину, яка спровокувала розвиток цих захворювань, практично неможливо. Тому набагато розумніше намагатися запобігти авітамінозу, ніж потім лікувати його наслідки.

6. Мала вага і зріст. Звичайно ж, природні і спадкові чинники грають величезну роль. Але, якщо ваша дитина надмірно повільно набирає вагу або уповільнюється ріст, обов'язково задумайтеся - а чи немає у дитини авітамінозу?

Пам'ятайте про те, що у весняний час проблема авітамінозу є особливо гострою. Тому і прояви можуть розвинутися вкрай швидко. Подбайте про профілактику авітамінозу своєчасно.

Вітамінно-мінеральні комплекси

Звичайно ж, вирішення цієї проблеми є, і воно зовсім поруч. Сучасна фармакологія пропонує різноманіття самих різних вітамінних комплексів. Вітамінно-мінеральні комплекси стали доступними людям відносно недавно - приблизно 50 років тому. Саме цим і оперують противники фармакологічних вітаміннихпрепаратів: «адже жили ж раніше люди без вітамінів, і нічого! І такого слова, як авітаміноз, не було в арсеналі медиків тих часів».

Але у певних випадках, за призначенням лікаря, не варто відкидати досягнення сучасної фармакології. Проте в іншу крайність впадати також не варто - вітаміни не цукерки, і споживати їх безконтрольно ні в якому разі не можна. Передозування вітамінів не менш небезпечне для дитячого організму, ніж його нестача. Всі вітамінно-мінеральні комплекси дитині повинен призначати його лікуючий лікар - педіатр, який обізнаний про стан здоров'я дитини та індивідуальні особливості її організму.

Правильне харчування

Дуже важливо правильно збалансувати раціон харчування дитини. Навесні він повинен бути збагачений продуктами, які у великій кількості містять вітаміни і мікроелементи, необхідні дитині.

Молочні продукти повинні становити не менше 40% усього раціону харчування дитини. Причому актуальні всі молочні продукти - молоко, кефір, ряжанка, сметана, йогурти. У молоці міститься велика кількість кальцію, який сприяє засвоєнню всіх інших вітамінів. Зрозуміло, слід віддати перевагу продуктам, що не містять штучних барвників.

Також необхідно стежити за тим, щоб у меню малюка була достатня кількість тваринного білка. Він просто необхідний для повноцінного розвитку дитини та функціонування його організму. Але не забувайте про те, що всі м'ясні страви для дитини повинні проходити ретельну термічну обробку.

Природні вітаміни

Дуже багато батьків, побоюючись розвитку у дитини авітамінозу, намагаються купувати йому якомога більше різних овочів і фруктів. Але вирішити проблему того, як попередити весняний авітаміноз, таким способом навряд чи вдасться. Адже до весняного періоду в привізних фруктах і овочах практично не залишається ніяких вітамінів. Тому нічого корисного, крім клітковини, дитина не отримає.

І ось тут саме-то час згадати про те, що нам може запропонувати природа. Найчастіше народні способи того, як попередити весняний авітаміноз у дітей, набагато ефективніші, ніж імпортні фрукти і найдорожчі полівітамінні комплекси.

Різноманітні сухофрукти

Всі сухофрукти багаті такими вітамінами, як А, В1, В2, В3, В5, В6. Та й мінеральних елементів також досить багато - це і натрій, і фосфор, і магній, і кальцій, і залізо. Сухофрукти досить солодкі, тому їх люблять практично всі діти без винятку. Навряд чи у вас виникне проблема з тим, як змусити дитину їсти сухофрукти.

Можете приготувати дитині вітамінну суміш з сухофруктів. Візьміть рівні частини чорносливу, родзинок, інжиру та кураги. Пропустіть їх через м'ясорубку, додайте такі ж рівні частки меду та лимону. Суміш ретельно перемішайте і помістіть в скляну ємність, яку потрібно зберігати вхолодильнику.

Якщо дитина схильна до частих простудних захворювань, до отриманої вітамінної суміші можна додати або одну частину листя алое, або одну ампулу екстракту алое. Суміш можна давати дитині просто ложками, а можна намазувати на хліб або печиво - ефект буде однаковим. У день дитина повинна з'їдати вітамінну суміш з розрахунку одна чайна ложка на кожні десять кілограм ваги.

Сирий буряк і морська капуста

Практично безцінними джерелами йоду для дитини можуть стати морська капуста і сирий буряк. Звичайно ж, ці продукти мають дуже своєрідний смак, і змусити з'їсти маленьку дитину подібний салат може виявитися завданням складним. Однак можна все ж спробувати. Та й для дорослих дітей цей варіант може виявитися оптимальним.

Корінь селери

Селера - незамінний помічник батьків в боротьбі з авітамінозом. У ній міститься величезна кількість калію і заліза. Крім того, вона має приємну особливість - гарний смак. Незважаючи на те, що найчастіше діти не люблять приправи, страви з кореня селери завжди користуються у них підвищеним попитом.

Причому можна споживати усе: корінь селери, пропущений через м'ясорубку, сік селери. Ви можете додавати селеру в перші та другі страви дитячого меню в необмежених кількостях. Побоюватися надлишку вітамінів не варто - всі надлишки покинуть організм малюка без будь-яких негативних наслідків.

Шипшина

Шипшину в народі називають «джерелом» вітамінів неспроста - у ній містяться такі вітаміни, як P, K, E, B2, і C. Крім того, в шипшині у великих кількостях містяться ефірні масла, лимонна і яблучна кислоти і каротин. І, звичайно ж, в шипшині міститься величезна кількість незамінного вітаміну С - в 30 разів більше, ніж у лимоні.

Звичайно ж, у весняний час свіжу шипшину не знайти, але практично в будь-якій аптеці можна придбати сухі плоди. Ви можете заварювати шипшину як чай, а можете варити з нього відвари - і ваша дитина напевно отримає всі необхідні йому вітаміни. Якщо ви заварюєте шипшину як простий чай, то просто подрібніть його і помістіть в заварний чайник, як звичайну заварку.

Якщо ж ви вирішили приготувати відвар, це також не займе багато часу. Помістіть в емальований посуд 5 столових ложок сухих плодів шипшини, залийте їх одним літром води і доведіть до кипіння. Після цього вогонь потрібно зменшити, накрити е каструлю кришкою і кип'ятіть протягом 30 хвилин. Враховуючи, що відвар готується для дитини, додайте туди 5 столових ложок цукру.

Якщо відвар шипшини призначений для дітей більш старшого віку, цукор можна замінити медом. Зрозуміло, в тому випадку, якщо у дитини немає алергічних реакцій на мед. Готовий відвар оберніть махровим рушником і залиште настоюватися на кілька годин. Після цього процідіть відвар за допомогою марлевої тканини.

Однак пам'ятайте, що не можна приймати полівітамінні комплекси і вітамінні відвари одночасно, без згоди і схвалення лікаря, у такому випадку виникає ризик надлишку тих чи інших вітамінів. Будьте здорові і радійте весні!


ІМУНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАЄ ЖИТТЯ!

Ми усі прагнемо, щоб наші діти росли здоровими. Ми їх оберігаємо, загартовуємо, консультуємось з лікарями...Але бактерії чи віруси потрапляють до дитячого організму і викликають хворобу. На жаль, імунна система дитини ще нерозвинена, тому потрібно допомогти їй протистояти інфекції.

Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом щеплень. З часу впровадження щеплень кількість захворювань, ускладнень та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась. Імунізація є найбільш ефективним та надійним методом захисту. Сьогодні завдяки розробленим вакцинам існує реальна можливість захистити дітей від значно більшої, ніж раніше, кількості важких і часом смертельних інфекційних хвороб.

Своєчасно і правильно зроблене щеплення допоможе уникнути таких тяжких хвороб, як дифтерія, краснуха, кір, поліомієліт, гепатит В, туберкульоз.

Здоров’я Ваших дітей залежить від Вашої освіченості.

Хай діти зростають здоровими!

ФАКТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ ШЛЯХОМ ВАКЦИНАЦІЇ.

ДИФТЕРІЯ– захворювання, що швидко поширюється при кашлі та чханні, може викликати параліч, проблеми дихання, серцеві розлади та призвести до смерті.

ПРАВЕЦЬ(рос.столбняк) може виникнути, коли бактерії правця проникають в організм через ушкоджену шкіру (ранки, подряпини). Захворювання може стати причиною м’язових судом, проблем дихання, серцевих розладів та смерті.

КАШЛЮК(рос.коклюш) поширюється при кашлі та чханні. Викликає довготривалі напади кашлю, які ускладнюють дитині приймання їжі, пиття або навіть дихання. Кашлюк є причиною легеневих проблем, ушкоджень мозку та навіть смерті.

ГЕПАТИТ В– інфекційне захворювання печінки. Він може передаватися від інфікованої матері дитини під час пологів або – від однієї особи до іншої через кров та біологічні рідини (слину, сльози, інші фізіологічні виділення), тобто при будь-якому близькому контакті. Вірус гепатиту В викликає ушкодження печінки. Такі ураження можуть спричинити розвиток смертельного захворювання – раку. Вірус гепатиту В стоїть на другому місці після паління тютюну.

КІР(рос.корь) викликає тяжку лихоманку, висипання та симптоми, подібні до грипу. Захворювання часом може призвести до втрати слуху, запалення легень, ушкоджень мозку та навіть смерті.

ПАРОТИТ(рос.свинка) викликає головний біль, лихоманку, набряк шийних та підщелепних залоз, запалення яєчок у хлопчиків-підлітків та дорослих чоловіків. Захворювання може спричинити втрату слуху, менінгіт (запалення головного та спинного мозку), інші ушкодження мозку.

КРАСНУХА викликає помірну лихоманку, висипи на обличчі, шиї та тулубі. Вагітні, які захворіли на краснуху, можуть втратити дитину або народити немовля з тяжкими вродженими вадами.

ПОЛІОМІЄЛІТ викликає лихоманку і призводить до менінгіту або прижиттєвих паралічів. Захворювання може бути смертельним. Особи, інфіковані вірусом поліомієліту, розповсюджують вірус з виділеннями (калом).

ТУБЕРКУЛЬОЗ залишається найпоширенішим у світі інфекційним захворюванням. Як правило, важкий перебіг хвороби зумовлює інвалідизацію та високу смертність.

Для чого потрібні вітаміни?

Вітамін А Потрібний для здорової шкіри й волосів, росту костей і розвитку зубів, гарного зору.

Вітамін C Бере участь в утворенні енергії в клітках. Допомагає організму боротися з інфекціями.

Вітамін D Допомагає росту й формуванню костей кістяка й зубів (особливо в дитячому віці).

Продукти, багаті на вітаміни

Вітамін А Печінка, яйця, молоко й молочні продукти, темно - зеленій жовтогаряч овочі, фрукти і ягоди (морква, обліпиха, абрикоси, гарбуз, цитрусові).

Вітамін С Яблука, смородина, шипшина, цитрусові, аґрус, капуста, картопля, перець, помідори, полуниця, салат.

Вітамін D Масло, молоко, жовтки яєць, морська риба.

Білки - «цеглинки» для будівництва клітинок

Жири - продовольчі й паливні склади

Вуглеводи - паливо для клітинок

Напій із шипшини.

Сухі ягоди шипшини потовкти. На 1 л. холодної води використовують 5 ст. ложок ягід. Поставити на вогонь, прокип'ятити 10 хв. Настояти, закутавши на 8-10 годин, процідити. Пити зранку по 1 склянці кожних 2-3 години протягом доби. Можна вживати з медом, варенням, цукром. Бажано пити відвар шипшини протягом тижня, поступово зменшуючи кількість прийомів.

Липа з калиною.

Приготувати суміш, використовуючи таке співвідношення: квіти липи - одна частина, плоди калини - одна частина. Дві столові ложки суміші розвести двома склянками окропу. Кипятити 5-10 хв., процідити. Пити гарячим на ніч по 1-2 чашки.

Малина звичайна.

Сік малини з цукром - добрий освіжаючий напій при високій температурі. Настій сухих плодів готують так: 1 ст. ложку плодів заварити склянкою окропу, настояти 20 хв. Пити по склянці гарячого настою двічи на день.

Асорті з медом.

Одну столову ложку меду, шипшини, малини та смородини залити 100 мл. окропу. Витримати 15 хв. Пити тричі на день по півсклянки перед їдою.

Чорна редька.

Нарізати сиру редьку дуже тонкими скибочками і посипати їх цукром. Солодкий сік, що з'явиться, вживати по 1 ст. ложці щогодини. Використовується при кашлі.

Консультація:"Сон як чинник збереження здоров'я дитини"

Сон надзвичайно важливий для здоров'я будь-якої людини, а тим більше - для дітей. Лише ті діти, які сплять регулярно і достатньо, розвиваються нормально. Недосипання може призвести до психічних (депресія, зниження концентрації уваги, рівня розумових і творчих здатностей) і фізичних (перевтома, ослаблення імунної системи) проблем. Тому батькам варто потурбуватися, щоб сон дитини завжди був спо­кійним і міцним: саме такий сон сприяє збере­женню як психічного, так і фізичного здоров'я.

Для повноцінного міцного сну необхідно створити дитині відповідні умови. Кімнату пе­ред сном обов'язково слід провітрити. Надзви­чайно важливо правильно організувати місце, де спить дитина, щоб її нічого не відволікало і не турбувало.

Дитячий сон буде міцнішим і здорові­шим, якщо ліжко зручне і відповідає осно­вним вимогам:

- його поверхня ідеально рівна;

- спальне місце не дуже велике - для дошкільника цілком вистачить 70 см у ширині та 140 см завдовжки;

- конструкція безпечна - без гострих кутів і нерівностей, з точно підігнани­ми одна до одної деталями.

Найліпше поставити ліжечко уздовж сті­ни, але не напроти дверей. Звичайно, не варто ставити його під вікном, де можуть бути про­тяги. Над ліжком не слід вішати полиць, масив­них картин тощо, аби у дитини не виникало відчуття небезпеки.

Щоб забезпечити дитині здоровий сон, ре­тельно вибирайте для неї матрац. Обов'язково зверніть увагу на його пружність (висота пру­жинного блоку має бути не менше 13,5 - 14,5 см), матеріали, з яких він виготовле­ний - скажімо, поролон не відповідає жодним санітарно-гігієнічним та екологічним вимогам.

Оформіть ліжко відповідно до уподобань вашої дитини, щоб їй було приємно у ньому і засинати, і пробуджуватися. Адже це - дуже важливі моменти у житті кожної дитини. Якщо її ранок починається з усмішки, поцілунку, дотику матусі - вона спокійна і радісна.

Так має починатися кожен день дитини, і так само радісно він має закінчуватися.

Укладання дитини спати також потребує уваги та неспішності. Добре, якщо вдасться на­дати цьому процесу певного порядку, чіткої по­слідовності, тобто перетворити його на свого роду ритуал, частиною якого можуть бути прослуховування улюбленої дитячої пісеньки, пе регляд телепередачі «На добраніч, діти!» або ко­лискова у маминому виконанні. Такий ритуал дає змогу створити атмосферу довіри, забезпе­чити дитині відчуття захищеності і безпечності.

Насамперед за 30 - 40 хвилин до сну за­йміть дитину спокійною діяльністю: розгля­данням картинок, малюванням тощо. Майтена увазі, що рухливі ігри перед сном збуджують ди­тину, і їй складніше заснути.

Обов'язково дайте дитині змогу спокійно закінчити свої справи: «Уже пізно, настав час спати, закінчуй малювати, і через п'ять хвилин укладатимемося».

Нічний сон у дітей зазвичай глибокий, і су­воре дотримання тиші необов'язкове. Перед ніч­ним сном дитина має відвідати туалет, вмитися і почистити зуби. Укладаючи дитину, простежте, щоб вона акуратно склала знятий одяг, зручно вмостилася у ліжечку на правому боці. Привчай­те дитину, щоб після закінчення ритуалу вкла­дання вона засинала сама.

Але зважайте на індивідуальні особливості дітей: одні засинають швидко, з іншими треба посидіти, погладити їх, щось тихо пошепотіти, на кшталт: «Ручки втомилися, ніжки втомилися, всі хочуть спати... Очки закриваються... Усі відпочи­вають».

Дуже важливо, у якому емоційному стані перебуває сам дорослий, який вкладає дитину спати. Якщо ви квапитеся і хочете швидше при­спати дитину, нічого не вийде. Як навмисно, ди­тина засинатиме довго, вередуватиме і просити­ме то пити, то почитати тощо. Ви нервуватимете, а дитина відчуватиме, що від неї хочуть скоріше звільнитися, що вона заважає. Вона розумітиме, що хоча фізично ви поруч, але ваші думки дале­ко, і намагатиметься своїми вередуваннями по­вернути вас до себе. Якщо ви хочете, щоб дитиназаспокоїлася і швидко заснула, спочатку заспо­койтеся самі.

А чи не найкраще, коли дитина засинає під мамину колискову. Навдивовижу м'яка, мело­дійна й образна українська мова, ритмічність примовок, ніжний мамин голос створюють ту неповторну емоційну атмосферу, за якої дитина безтурботно солодко засинає.

Нехай же завжди єднають вас з вашою ди­тиною тепло і любові, ніжність і довіра..

Консультація:Вітаміни здоров'я вашої дитини

Вітаміни - це біологічно активні речовини, які є життєво важливими для нормального функціонуванняорганізму. Особливуроль вітаміни грають в зростанні і здоров'ї дітей. Крім цього, в організмідитинивітаміни необхідні для регулювання процесів обміну речовин, кровотворення і підтримки імунітету.

Оптимальний обмін речовин, хороший ріст і розвиток дітей можливі тільки за умови надходження в організм достатньої кількості вітамінів.

Дуже важливо знати, що всі вітаміни поділяють на дві великі групи: жиророзчинні (вітаміни А, Д, Е) і водорозчинні (вітаміни групи В, С, фолієва кислота).

Якщо в дитячому організмі спостерігається дефіцит якогось вітаміну, то організм працює з перебоями.

Спільно з білками, жирами і вуглеводами, вітаміни повинні бути включені в щоденний раціон кожноїдитини.

Вітамін А в дитячому організмі відповідає за нормальний процес формуваннязубіві кісток, підтримує зорову систему, а також сприяє росту новихклітин. На цей вітамін багаті такі продукти, як шпинат, манго, абрикоси, яблука, плоди шипшини. У тому випадку, якщо в організмідитинибуде спостерігатися нестача вітаміну А, це може призвести до погіршення зору, ураження слизових оболонок і шкіри.

Вітаміни групи В необхідні дітям для підтримки функцій мозку, регулювання роботи нервової системи, оптимального росту, гарногоапетиту. Цей вітамін можна знайти в рисі, печінці, вівсянці, горіхах, м'ясі. При дефіциті вітаміну В в організмідитиниможе виникнутианеміяі відставання в рості і розвитку.

Вітамін С допомагає процесу формування кісток ізубівмалюка, виявляєпротиалергічнудію в організмі і міститься в цитрусових, шипшині, ківі, капусті. При недоотриманні вітаміну С удитинибуде знижуватися імунітет і існувати ризик кровотечі

Вітамін Д необхідний для формування кісткової тканини. Цей вітамін міститься в яйцях, риб'ячому жирі, рибі. Дефіцит вітаміну Д в організмі дітей призводить дорахіту.

Вітамін Е сприяє оптимальному вуглеводного обміну в організмі малюка і міститься в помідорах, жовтку, шпинаті, рослинних маслах. Нестача вітаміну Д призводить до порушення обміну речовин в м'язовій тканині.

Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного розвитку організму дитини необхідно вітаміни. Їжа, яку ми пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість.
У наш час відомо більше двох десятків вітамінів. Для забезпечення дитячого організму особливо важливими є вітаміни А, Е, C, D та групи В (В1, В2, В6, В12, РР).
Вітамін D необхідний для нормального розвитку і росту кісток молодого організму. Він утворюється в шкірі під впливом дії сонячного проміння, а також вводиться в організм з їжею. Нестача вітаміну D може призвести дитину до захворювання на рахіт.
Джерелом вітаміну D служать риб'ячий жир, вершкове масло, яєчний жовток, ікра, печінка тварин. Слід зазначити, що надмірне і надто довге застосування цього вітаміну також призводить до хворобливих явищ: дитина втрачає апетит, у неї з'являється кволість, нудота, в кістках відкладається велика кількість вапна, що порушує обмін речовин.
Вітамін Е активізує діяльність м'язів. Він міститься в рослинних оліях (особливо соняшниковій), молоці, яєчному жовтку.
Будь-яка хвороба підвищує потребу організму у вітаміні С. Його нестача призводить до хворобливого стану дитини, який проявляється підвищеною стомлюваністю, кровоточивістю ясен та зниженим опором організму до різноманітних захворювань. Ягоди, фрукти, овочі - основні джерела цього вітаміну. У великій кількості вітамін С (аскорбінова кислота) міститься в качанній капусті, зеленій цибулі, щавлі, смородині, шипшині, суницях, пізніх сортах яблук, мандаринах, апельсинах, лимонах. В овочах (картоплі, ріпі, помідорах, редисці тощо) вітаміну С міститься менше.
Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12, РР), важливі для нормального кровотворення та діяльності нервової системи, надходять до організму з борошном та борошняними продуктами, крупами, жовтками яєць, картоплею, квасолею, горохом, дріжджами, м'ясом. Значна кількість вітаміну В2 міститься також в молоці, молочних продуктах та житньому хлібі.
Вітамін А необхідний для здорового стану шкіри, а також для нормального зору.
Джерелом вітаміну А служать печінка тварин, вершкове масло, вершки, сметана, сир, яєчні жовтки. Зелень і деякі плоди містять каротин, що в організмі людини перетворюється на вітамін А. Насамперед це морква, помідори, абрикоси, обліпиха, зелена цибуля, шпинат, петрушка, кріп.
Отже, більшість вітамінів належить до незамінних харчових речовин, життєво необх

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.