/Files/photogallery/2035/DSC_0088.JPG

Виступ завідувача Хлистунівського ДНЗ «Промінчик» Ломакіної І.І.

Пропонуємо, разом з нами, поринути в історію Хлистунівського дошкільного навчального закладу «Промінчик».

Так сталося, що хлистунівські діти не мали змоги ходити до дитячого садочка протягом 4-ьох років. Хоч раніше в селі функціонували 2 дитсадки:

«Ромашка» - колгоспний, який знаходився у центрі села, та

«Весна» - заводський, який знаходився в районі щебеневого заводу.

На жаль дитсадкам не вдалося пережити кризу 90-их років, були закриті.

Людська байдужість забрала у дітей можливість отримувати дошкільну освіту.

Але не всі люди були байдужими, були і чуйні, зацікавлені у змінах на краще.

В той час сільським головою був Дудник Микола Миколайович. Він, маючи внуків сам, розумів, що дитячий садок потрібний дітям і їхнім батькам.

У 2006 році Микола Миколайович звернувся до районного керівництва, та до начальника відділу освіти Чабана С.Т з проханням посприяти вирішенню проблеми дошкільної освіти у Хлистунівці.

Його почули. В результаті чого рішенням було відкрити дошкільний підрозділ при Хлистунівській школі, точніше в приміщенні старої школи.

Так утворився Хлистунівський навчально-виховний комплекс , до складу якого входили загальноосвітня школа та дошкільна установа. Фінансування його здійснював відділ освіти Городищенської райдержадміністрації.

Директором школи , потім НВК був Сенкевич В.М. Він теж не побоявся змін. Під керівництвом Віктора Миколайовича розпочалися ремонтні роботи по облаштуванню старої школи під дошкільну установу.

За півроку в приміщеннібуло підведено воду, виведено каналізацію, зроблено ремонт, облаштовані колишні класи під групові кімнати, музично-спортивний зал, харчоблок, роздягальню, внутрішній туалет тощо.

Закупили меблі, постіль, посуд, кухонний інвентар, тобто поповнили матеріально-технічну базу дитсадка необхідним для зустрічі дітей.

Ремонтні роботи проводили власними силами працівники школи та дитсадка, на той час 4 особи. Їхні зусилля були не марними.

Затишний і сонячний, незалежно від примх зимової погоди, дитсадок привітно зустрів своїх перших вихованців на Новорічному ранку 2007 року.

Малята отримали щедрий новорічний подарунок: світлі і затишні, як у рідній домівці, кімнати наповнені іграшками. Знову в товстих стінах старої школи залунав дитячий сміх.

У 2007 році до дитсадка прийшли 45 вихованців, 8 працівників, із них 4 педагогічних, функціонували 2 різновікові групи.

Щоранку малюків зустрічали доброзичливі і уважні люди. Діти отримали змогу не лише навчатися, а й розважатися, відпочивати. Життя їхнє наповнилось різноманіттям.

Вперше пролунав прощальний вальс, провели до школи випускників.

З того часу минуло 10 років. Для історії не так уже й багато, а в житті кожного з членів колективу це вагомий відрізок часу. Багато змін відбулося.

До 2011 року дошкільна установа входила до складу Хлистунівського НВК.

Щороку до закладу приходили все більше дітей. Змоги прийняти всіх бажаючих до дитсадка на повний день не було, не вистачало місця. Знайшли вихід із становища відкривши прогулянкову групу. Батьки приводили діток на декілька годин щоб вони мали змогу знаходитись в дитячому колективі. Разом з іншими дітками вони навчалися, гралися, спілкувалися, однак не їли в дитсадку і не спали.

У 2010 році Дудник М.М. знову проявив ініціативу щоб вирішити проблему охоплення дошкільною освітою дітей з трьох до шести років. Він звернувся до районної ради, відділу освіти, щоб передали дитсадок у комунальну власність Хлистунівської сільської ради, запевнивши, що зможуть фінансувати його самостійно.

Рішенням районної ради від 29 грудня 2010 року було вирішено:

відділу освіти Городищенської райдержадміністрації провести реорганізацію Хлистунівського НВК шляхом виведення з його складу дошкільної установи і надано згоду на передачу її на утримання Хлистунівської сільської ради.

Так з 1 січня 2011року дитсадок став окремим закладом під назвою Дошкільний навчальний заклад «Промінчик» с. Хлистунівка.

З того часу значно покращилось фінансування дитсадка, зміцніла матеріально- технічна база.

1 вересня 2011 року було відкрито третю групу. Для цього закупили необхідні меблі: дитячі ліжка, столи, шафи, постіль, посуд. Збільшився колектив дошкільного закладу, робочі місця отримали троє людей.

До дитсадка прийняли 62 вихованці. Почали працювати за 10,5 годинним режимом роботи з 7.30 до 18.00.

Восени 2011року перекрили дах будівлі. Шифер придбали за кошти сільської ради, а роботи по перекриттю виконували самостійно сторожі, оператор котельні дитсадка і разом з ними сільський голова Микола Миколайович.

Протягом 2011 року дошкільному закладу придбали комп’ютер, кольоровий принтер, меблі: письмові столи, стільці, шафу.

Влітку 2012 року сільська рада виділила кошти на заміну всіх старих дерев’яних вікон на пластикові віконні блоки, які енергозберігаючі, зручні для здійснення провітрювання.

У 2012 році придбали новий холодильник з відокремленою морозильною камерою, що дало змогу зберігати продукти харчування відокремлено згідно санітарних вимог, лінолеум у нову групу

У 2013 році підвели інтернет до дошкільного закладу.

Постійно сільською радою виділялись кошти на придбання матеріалів для проведення ремонту, придбання іграшок. Однак їх не вистачало, щоб покрити всі необхідні негаразди, проблем у дитсадку вистачало: то кран зламається, то тен у електроводонагрівачі згорить, та й іграшкам властиво ламатися тощо.

Тож і доводилося звертатися по допомогу до батьків, шукати спонсорів.

Восени 2014 року батьки звернулися до директора Валявської філії «Урожай» Галушка Валентина Миколайовича, щоб допоміг у вирішенні проблеми підведення теплої води до умивальників. Так Валентин Миколайович вперше разом з батьками завітав до дитячого садка. Він розпитав завідувача про проблеми дитячого садочка, які найбільше хвилювали на той час, а саме: нестача гарячої води для миття рук взимку та зниження температури в двох групах при сильних морозах. І вже через місяць він подарував електроводонагрівач, і виділив кошти для придбання труб для удосконалення системи опалення.

У березні 2015 року відповідно до ст..26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст..3 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» рішенням Хлистунівської сільської ради було вирішено передати дошкільний навчальний заклад із власності територіальної громади с. Хлистунівка до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Городищенського району.

Так відповідно рішення Городищенської районної ради від 10 липня 2015 року засновником ДНЗ стала Городищенська районна рада, уповноваженим органом управління – відділ освіти, назву ДНЗ було змінено на Хлистунівський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Промінчик» Городищенської районної ради. Вони почали здійснювати фінансування дошкільного закладу.

На жаль у цей скрутний час для держави, в період економічної кризи Городищенський район теж має дефіцит бюджету. Не всі потреби дитсадка вони можуть забезпечити.

Радує те, що нас підтримують і допомагають покращувати матеріально- технічний стан дитсадка люди з широкою душею, небайдужі до проблем інших, розуміючі значення дошкільної освіти в житті дітей.

Серед них:

- Сільський голова Сенкевич Н.О., яка завжди цікавиться життям дитсадка, приходить на допомогу у скрутну хвилину, допомагає вирішувати проблеми не словом, а ділом постійно виділяються субвенції на ДНЗ при проханні відділу освіти.

- Депутат обласної ради, директор Валявської філії «Урожай» Галушка В.М.

- Депутат районної ради, директор ФГ «Гарагай» Гарагай В.В.

- Гарагай О.С.

- Ніколи не відмовляли у Хлистунівському кар’єроуправлінні, директором якого є Шевчеко Г.С. завжди відгукуються, допомагають при необхідності виробничою продукцією, послугами робітників –спеціалістів, технікою.

- Директор заводу ЖБК Рибальченко К.М. теж при потребі допомагає виробничою продукцією.

А щоденні наші помічники- це батьки вихованців, які допомагають створювати комфорт і затишок в дошкільному закладі. Вони постійно допомагають морально, матеріально і фізичною працею.

За останні роки завдяки спільній співпраці відділу освіти, Хлистунівської сільської ради, спонсорів та батьків значно покращився естетичний вигляд території та приміщення ДНЗ «Промінчик», його матеріальне забезпечення.

У 2015 році:

- За сприяння директора Валявської філії «Урожай» замінили фасадну частину дерев’яної огорожі на бетонну, удосконалили систему опалення.

- ФГ «Гарагай» придбали для ДНЗ праску та прасувальну дошку.

- За кошти Хлистунівської сільської ради придбали ноутбук, лінолеум в кабінет завідувача, посуд на харчоблок.

- Батьки подарували електром’ясорубку.

У 2016 році:

- За кошти відділу освіти придбали 60 рушничків, 60 чашок на суму 3000грн.

- Благодійний фонд «Урожай - громаді» та Галушко В.М. облаштували перед дитячим закладом площадку із тротуарної плитки на суму 17 тис. грн..

- За сприяння обласного депутата Галушка В.М. були виділені обласні кошти на озеленення території дитсадка в сумі 18 тис. грн..

- Депутат районної ради, директор ФГ «Гарагай» Гарагай В.В. зробив подарунок до 1 вересня : тюль, лабрикен та карнизи для музично-спортивного залу, в якому провели ремонт на суму 6000грн.

- А кошти на ремонт музично-спортивної зали 15 тис. грн.., було виділено Хлистунівською сільською радою (сільський голова Сенкевич Н.О.) Також сільською радою придбано водяний насос - 4тис.грн., пральну машину-автомат на 7 кг – 8,500грн.

Сільська рада систематично виділяє субвенції на безкоштовне харчування дітей учасників АТО:

у 2016р. – 8,700грн.

у 2017р – 6000 . Також субвенцію на харчування 27,500 грн. щоб зменшити плату батьків на 50%.

- Власними зусиллями батьків укладені тротуарні доріжки з бетонних плит.

В плані на 2017 рік облаштування ігрового майданчика, ремонт внутрішнього туалету, заміна сантехніки, облаштування водовідведення з даху, ремонт криниці.

Скажуть усі - добре ж вам, що є такі спонсори. Але до такої співпраці требабуло йти довгі роки. Лише коли колектив зарекомендував себе монолітним,трудолюбивим, старанним - нам пішли на зустріч. Адже, вкладаючи значні кошти, добродійник повинен бути впевненим у тому, що вони правильно використаються.

Ми намагаємося працювати на совість, виконувати всі можливі роботи власноруч, залучаємо на допомогу батьків, а спонсори - допомагають матеріалами. Ми високо цінуємо вашу підтримку та небайдуже ставлення до життя ДНЗ

На даний час в дитсадку функціонує

3 вікові групи

Кількість дітей - 65.

Кількість працівників -17 осіб

Режим роботи - 9 годин, з 8.00 год. до 17.00 год.

В садочку створено всі умови для того, щоб він став для його вихованців другою рідною домівкою, де їх люблять, поважають, розуміють, радіють кожному їхньому відкриттю.

Хоча будівля садочка має багаторічну історію, але її товсті стіни, як теплі руки матері, захищають всіх її мешканців, і в першу чергу дітлахів, від осінньої та весняної негоди, зимової стужі та літньої спеки.

Територія ДНЗ огороджена цегляним парканом добре озеленена, затишна, приваблює доглянутими квітниками, клумбами, упорядкована, безпечна для життя і здоров’я дошкільників.

Щоранку дітей зустрічають дбайливі педагоги, протягом дня діти мають змогу не лише навчатися, а й розважатися, відпочивати. Багато цікавих свят, лялькових вистав готують вихователі разом зі своїми вихованцями. Діти тут ліплять, малюють, виготовляють аплікацію, орігамі, розгадують кросворди, головоломки, граються, створюють власний світ…

Атмосфера дитячого закладу пройнята турботою дорослих про малечу, любов’ю та довірою. Тут бачать кожну дитину не як одну з багатьох таких самих, а як неповторнуособистість.

Працівники дошкільного навчального закладу впевнені, що його вихованці пронесуть через усе життя ті зерна добра, ласки, турботи, які одержали в дитячому садку.

Презентація до виступу завідувача
wym-1496111338023
Кiлькiсть переглядiв: 691

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/photogallery/2059/20181120_151646.jpg

Дата останньої зміни 18 Січня 2019

Фотогалерея