/Files/images/kartinki/Копия images (1).jpg

У зв’язку з виникненням необхідності введення на Черкащині режиму підвищеної готовності до надзвичайних ситуацій, обізнаність населення з ключовими рекомендаціями щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації є вимогою часу та кон’юнктури подій, що відбуваються в державі.

Просимо довести до відома педагогічних працівників, учнів та батьків рекомендації щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації:

В екстремальних ситуаціях, аби привернути увагу місцевих жителів, вмикають сирени. Якщо ви почуєте відповідний сигнал, потрібно негайно увімкнути гучномовець, радіоприймач або телевізор та слухати повідомлення оперативного чергового з надзвичайних ситуацій.

На кожен випадок загрози надзвичайних ситуацій існують різні варіанти повідомлень, що коригуються з урахуванням конкретних подій. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі сигнальних звуків (сирен чи гудків).

Вислухавши повідомлення від оперативного чергового, кожен повинен виконувати отримані вказівки без паніки. У повідомленні зазначають: де та коли виникла надзвичайна ситуація; її масштаби; час початку та тривалість дії факторів ураження; яка територія (район, вулиці, будинки) потрапляє в зону ураження; як діяти у надзвичайній ситуації.

Далі наводимо алгоритм дій під час окремих надзвичайних ситуацій.

Якщо оголошено евакуацію, потрібно:

- перед тим, як покинути житло, зачинити вікна, вимкнути газ, воду і електрику, забрати продукти з холодильника;

- взяти з собою документи: паспорт, військовий білет, документи про освіту і фах, посвідчення про шлюб і народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інші;

- спакувати валізу (рюкзак) з теплим одягом, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни, гроші, продукти харчування і воду на 3 доби, загальною вагою не більше 50 кг;

- до валізи (рюкзака) прикріпити нашивку з позначенням адреси постійного місця проживання, свого прізвища і місця призначення. На одягу дітей мають також бути нашивки з прізвищем, ім’ям та по батькові, роком народження, адресою постійного місця проживання і місця призначення.

- виконувати усі розпорядження посадових осіб евакуаційних і евакоприймальних органів; дотримуватися дисципліни та порядку на маршруті і в районі розселення.

Якщо ви опинилися у місці проведення бойових дій:

- передусім краще за все виїхати з території, де йдуть бої; при цьому потрібно мати з собою документи, які посвідчують особу;

- якщо немає можливості покинути місце бойових дій, варто вивісити на будинку плакат «ТУТ МИРНІ ЖИТЕЛІ»/ «ЗДЕСЬ МИРНЫЕ ЖИТЕЛИ»;

- зробіть запас продуктів харчування та питної води; з’ясуйте, де у разі потреби можна отримати медичну допомогу;

- якщо є змога, обладнайте укриття у підвалі, захистіть його мішками з піском, продумайте аварійний вихід;

- якщо чуєте постріли, лягайте на підлогу під вікно або у ванній кімнаті; по квартирі пересувайтеся лише повзком;

- якщо перестрілка застане вас на вулиці, потрібно: негайно лягти на землю; зайняти найближче укриття (канаву, яму), переповзти під бетонний бордюр; не виходити з укриття до кінця бою;

- ні в якому разі не можна: підходити до вікон, якщо чуєте постріли; спостерігати за ходом бойових дій; стояти чи перебігати під обстрілом; конфліктувати з озброєними людьми; носити армійську форму або камуфльований одяг; демонструвати зброю або предмети, схожі на неї; підбирати покинуті зброю та боєприпаси.

Якщо ви помітили вибухонебезпечний предмет, потрібно діяти так:

- не зачіпати його і не намагатися розібрати; позначити місце знахідки і не допускати до нього інших людей, особливо дітей;

- негайно повідомити у найближче відділення міліції, військкомат, держоргани, райвідділ ДСНС або за телефонами «101», «102»; до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;

- якщо побачили спалах або почули звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть якщо ви знаходитеся далеко від місця вибуху, адже можна поранитися камінням або уламками.

Під час ворожого авіанальоту потрібно діяти так:

- якщо було попередження про авіаналіт, варто за можливості виїхати з міста у сільську місцевість або у приміські райони (на дачу чи садибу); при цьому попередити про від’їзд ЖЕК, вимкнути у квартирі/будинку електрику, газ та воду;

- якщо вирішили не покидати місто, то краще дочекатися закінчення вибухів у приміщеннях, які розташовані подалі від вікон і балконів (коридор, ванна кімната); ні в якому разі не можна вибігати з будинку та користуватися ліфтом;

- якщо удар авіації застав на робочому місці, потрібно діяти відповідно до інструкції, яка обов’язково розробляється на кожному підприємстві; деякі підприємства мають споруди, які можна використати як бомбосховище;

- якщо під час авіанальоту ви знаходитеся у чистому полі і поряд немає жодних будівель, треба лягти на землю у найглибші місця, які можете знайти (канави, ритвини), прикрити голову речами, у крайньому випадку – руками, і перечекати вибухи.

При виникненні будь-якої надзвичайної ситуації важливо діяти без паніки і метушні та діяти відповідно до отриманих вказівок та пам’яток.


Програма навчання (12 годин) працівників до дій у надзвичайних ситуаціях

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Програма

навчання (12 годин) працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, що не входять до складу формувань цивільного захисту закладів освіти, розроблена відповідно до вимог законодавчих і нормативних документів ( Наказ МОН України 17. 01. 2002 № 28; Наказ ДСНС України 23. 03. 2015 № 167; Наказ МВС України 30.12 2014 № 1417; Наказ ДСНС України 06.06.2014 № 310 (у редакції наказу ДСНС України 08.08. 2014 № 458); Наказ МВС України 11.09.2014 № 935; Наказ МВС України 11.09.2014 № 934; Наказ ДСНС України 19.02.2016 № 83).

№ П.П К-ть год. Назва теми
1 Тема 0,5 год Законодавство України у сфері ЦЗ. Завдання та організаційні основи цивільного захисту учасників навчально-виховного процесу (далі УНВП) і працівників закладу від впливу НС. Права та обов'язки УНВП і працівників закладу у сфері цивільного захисту
Тема 2 0,5 год. Основні поняття про надзвичайні ситуації та способи захисту УНВП і працівників в умовах загрози та виникнення НС. Оповіщення про НС. Дії УНВП і працівників закладу за попереджувальним сигналом „УВАГА ВСІМ !" та мовній інформації штабів цивільного захисту.
Тема 3 1год. Порядок організації життєзабезпечення УНВП і працівників закладу під час локальної евакуації із зони НС. Тимчасова евакуація УНВП та їх розосередження у заміській зоні.
Тема 4 0,5 год. Правила поведінки та дії УНВП і працівників закладу під час НС (землетрусів, затоплень, селевих потоків, ураганів, лісових пожеж, снігових заносів та ожеледиці).
Тема 5 0,5 год. Правила поведінки та дії УНВП і працівників закладу під час перебування в зоні радіаційного забруднення. Режими радіаційного захисту.
Тема 6 0,5 год. Гігієна харчування, профілактичні заходи на територіях з підвищеним рівнем радіації. Дії УНВП і працівників закладу при знезараженні територій, будівель, робочих місць, одягу. Санітарна обробка людей.
Тема 7 0,5 год. Сильнодіючі отруйні речовини, що використовуються у промисловості. Дії УНВП і працівників закладу при аваріях з викидом сильнодіючих отруйних речовин. Дегазація приміщень, особистих речей, одягу. Невідкладна та перша медична долікарська допомога потерпілому.
Тема 8 0,5 год. Інфекційні захворювання. Характеристика деяких збудників. Правила поведінки УНВП і працівників закладу при проведенні ізоляційно-обмежувальних заходів. Дезінфікуючі речовини. Порядок проведення дезінфекції.
Тема 9 0,5 год. Засоби колективного захисту (сховище,ПРУ, пристосоване під тимчасове укриття приміщення, стрілецький тир закладу.
Тема 10. 0,5 год Правила та порядок використання промислових та підручних засобів захисту органів дихання та шкіри. Медичні засоби індивідуального захисту,
Тема 11. 0,5 год Обов'язки дорослих щодо безпеки та захисту дітей. Виховання у дітей навичок поведінки в екстремальних ситуаціях. Дитячі засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри.
Тема 12. 1 год. Основні причини загибелі постраждалих та типові помилки при наданні першої медичної долікарської допомоги. Екстрена перша медична долікарська допомога при електротравмах, утопленні, небезпечній для життя кровотечі, переломах кісток, травматичному та опіковому шоку . Основи та порядок догляду за хворими.
Тема 13. 1год. Пожежо - та вибухонебезпечні рідини, предмети. Профілактика пожежі та дії при її виникненні. Будова та правила застосування засобів пожежогасіння.
Тема 14 0,5 год Порядок і правила поведінки УНВП і працівників закладу при виявленні предметів схожих на військові.
Тема 15 1 год. Порядок і правила поведінки УНВП і працівників закладу в умовах терористичного акту або його прояву.
Тема 16. 1 год. Морально-психологічна підготовка учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі до дій у надзвичайних ситуаціях. Психологія натовпу. Безпека при масових скопищах людей.
12год.

Заступник начальника штабу ЦЗ управління М.М.Герман

Лекції до 12-годинної програми

/Files/images/kartinki/images.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 2046

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/photogallery/2059/20181120_151646.jpg

Дата останньої зміни 04 Грудня 2018

Фотогалерея